Święto Kwitnących Jabłoni

W dniach 10 i 11 maja 2008r w Łącku odbyły się uroczystości Święta Kwitnącej Jabłoni. Jak coroku Orkiestra im. T. Moryto brałą udział i koncertowała przez dwa dni. W sobotę wraz z zaproszonymi gośćmi – Zaprzyjaźnioną Orkiestrą z Węgier – koncertowała w rynku w Łącku dając piękny półtoragodzinny koncert, bisom nie było końca. Równie pięknie zaprezentowali się nasi goście z Węgier. Znakomita Orkiestra prowadzona przez wybitnego dyrygenta, p. Gabora dała popis wysokiego kunsztu gry orkiestrowej.

W ramach współpracy między orkiestrami do wspólnego koncertowania został zaproszony dyrygent Orkiestry z Łącka Stanisłąw Strączek, który zagrał na saksofonie tenorowym cały koncert wraz z Orkiestrą z Węgier. Transferu dyrygentów jednak na razie nie będzie. Po udanych koncertach odbyło się wspólne wieczorne spotkanie celem wymiany doświadczeń. Wówczas Wójt zaprzyjaźnionej Gminy z Węgier wręczył na ręce dyrygenta z Łącka zaproszenie do rewizyty Orkiestry na Węgrzech pod koniec czerwca tego roku. Zaproszenie zostało przyjęte przez członków Orkiestry z wielkim entuzjazmem.

W drugim dniu świętowania obydwie orkiestry po pięknej paradzie w korowodzie do amfiteatru na Jeżowej wykonały piękne koncerty. Hejnałem Łąckim rozpoczęła całą uroczystość Orkiestra z Łącka. Po części oficjalnej odbył się koncert Orkiestry. Był to szczególny koncert, gdyż Orkiestra dedykowała swoje utwory koncertowe wybitnym ludziom wspierającym działalność Orkiestry. Była szczególna dedykacja dla p. prof. STANISŁAWA MORYTO, Rektora Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie, za nieustanną opiekę i wsparcie jak i wielką przychylność dla Orkiestry oraz nowopowstałej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku. Podczas koncertu odbyło się wręczenie instrumentów muzycznych dla orkiestry przez wspaniałego Sponsora Orkiestry Pana TADEUSZA FARONA właściciela Zakładu Remontowo-budowlanego w Łącku. Klarent otrzymał najstarszy członek Orkiestry P. JAN GORCZOWSKI, zaś puzon tenorowo-basowy otrzymał jeden z najmłodszych muzyków Orkiestry JJAKUB STAWIARSKI, który wraz z pozostałymi kolegami z sekcji puzonów wykonali dedykację dla sponsora: Solo na 4 puzony. Również podziękowania i dedykacje nastąpiły dla p. TOMASZA ĆWIKOWSKIEGO Prezesa Firmy ERBET za wsparcie działań Orkiestry. Po wspaniałym koncercie posypały się propozycje koncertowe dla zespołu tak w Polsce jak i poza granicami.
W następnym punkcie wystąpiła Orkiestra z Węgier dając popis wysokiego poziomu artystycznego. W związku z Jubileuszem Orkiestry z Węgier Łącka Orkiestra wykonała Sto Lat dla Jubilatki oraz dyrygent wręczył Gościom piękną rzeźbę oraz opracowane przez siebie materiały nutowe. Koncert zakończyły wspólne wykonania kilki utworów muzycznych. Połączonymi orkiestrami dyrygował zaproszony gość – dyrygent z Węgier p. GABOR.
Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie będą migawki z powyższych uroczystości..

Dodaj komentarz

Twój email nie bedzie upubliczniony.


Twój Email (wymagany)