Noworoczny Koncert i Pastorałek

6 stycznia 2015 r. – w Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – w kościele parafialnym w Łącku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej im. T. Moryto z Łącka i chóru parafialnego "Zew Gór".

Orkiestra prowadzona przez dr. Stanisława Strączka zaprezentowała najpiękniejsze kolędy i pastorałki, ale również pieśni bożonarodzeniowe z całego świata. Solistami koncertu byli: Anna Gromala, Małgorzata Duda i Marcin Wnęk. W repertuarze nie zabrakło pastorałki autorstwa pochodzącego ze Starego Sącza J.J. Czecha "Hej ponad regle…", czy też góralskiej "Oj Maluśki" oraz pięknych polskich kolęd "Bóg się rodzi", czy też "Wśród nocnej ciszy".

Z kolei Chór Parafialny "Zew gór" pod kierunkiem Marcina Wnęka łąckiego organisty, zaprezentował równie urozmaicony repertuar – znalazły się tam takie utwory jak: Kołysanka Matki, W górę serca, czy też średniowieczny bożonarodzeniowy hymn Adeste Fideles.

W to wspólne śpiewanie włączyli się wszyscy zgromadzeni i w ten wyjątkowy, mroźny styczniowy wieczór łącki kościół brzmiał najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami.

Dodaj komentarz

Twój email nie bedzie upubliczniony.


Twój Email (wymagany)